وضو با ناخن رنگی و مسح پا از روی جوراب نازک؟

در صورتی که رنگ دارای جرم باشد، مانع از رسیدن آب به ناخن می باشد و وضو باطل است و مسح بر جوراب هر قدر هم نازک باشد، صحیح نیست.

                                                                                   مسئله 114 از استفتائات مقام معضم رهبری

/ 50 نظر / 77 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ترانه

سلام. حکم نماز عشا بعداز نیمه شب چیه؟

نم نم باران

در مورد نماز عشا بعد از نیمه شب شرعی اشتباه نمی کنید؟ من شنیدم باید نه قضا ونه ادا خوانده بشه!!

هدی

با سلام نمی دونم می دونید که چقدر از محبوبیت مذهبی ها خصوصا آخوندها در ایران کم شده خیلی این حرف رو شنیدم که میگن آخوندها چندتاچندتا زن میگیرن به حرفای خودشون عمل نمیکنن وخیلی حرفای دیگه فکر نمی کنید مطالبتون باید در مورد تفکر مردم وراهنماییشون در باب اصل اسلام که تو یه عده روحانی نما خلاصه نمی شه باشه نه موضوعاتی که به راحتی میشه از رساله ی رهبری وحتی اینترنت پیدا کرد. به هر حال انشاالله عامل باشیم نه ناقل. در پناه حق

رضا

سلام آقایی متاهل هستم که 3 سالی میشه ازدواج کردم در پی اتفاقی با دختر خانمی آشنا شدم نمیشه گفت با هم دوستیم ولی باهم صحبت تلفنی داریم و گاهی هم همدیگه رو می بینیم آیا این آشنایی ایراد داره؟(اینم بگم اصلا تو فاز عشق و این جور چیزا نیستیم قصد من کمک به اون خانومه) دوم اگه به من انگشتر عقیق هدیه کنه نماز من با انداختن انگشتر به دستم در نمازایرادی داره؟ خواندن قران اهدایی اون چی؟ مقلد به رهبری هستم. با تشکر.

رضا

سلام جواب دوسوال بعدیم رو ندادید؟

نم نم باران

با سلام در مورد نماز عشا گفتید باید قضا کرد ولی من از آخوندی پرسیدم گفتند باید نه قضا ونه ادا خوانده بشه لطفا جوابم رو بدید ایشون اشتباه کردند یا شما؟

زینب

بوسیدن جوراب نازک دختر دایی چه حکمی دارد؟

زینب

ایا پوسیدن جوراب نازک گناه است؟؟؟